Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

11 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Šiuo laikotarpiu Jūs tikriausiai stebitės savo energijos antplūdžiu, o rytinis pykinimas vargina vis mažiau. Deja, dėl nėščiosios kūne siaučiančių hormonų audrų, Jus, ko gero, vargina vidurių užkietėjimas ar rėmuo. Visuomet galvokite apie subalansuotą mitybą, o valgymo porcijas išdalinkite taip, kad kas sykį gautumėte maistingųjų medžiagų. Neužmirškite pasivaikščiojimų gryname ore: mažiau kentėsite nuo galvos svaigimo, kurį sukelia suintensyvėjusi kraujotaka ar sumažėjęs kraujo spaudimas.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Šiuo metu Jūsų kūdikis jau didesnis nei 4 cm, jo matmenis galima prilyginti figos matmenims. Ilgai netrukus mažytis žmogiukas galės atlenkti delnukus ir spausti juos į kumštį, o po dantenomis ims ryškėti dantukų užuomazgos, o ir kai kurie kauliukai pasidarys tvirtesni. Šią savaitę ima formuotis ir nagučiai. Jau aiškėja ir tai, kas visam laikui nulems kūdikio tapatybę – pirštų atspaudai. Jūsų vaikelis vis daugiau ir daugiau laiko praleidžia rąžydamasis ir spurdėdamas, kažkuo primindamas švelnų ir neskubrų šokį vandenyje. Tačiau šie judesiai tokie švelnūs, kad pastoviai jų dar nejusite. O štai Jūsų žagsėjimas rodo, jog formuojasi kūdikio diafragma.

Skaityti daugiau patarimų

12 savaitė

Šią savaitę baigiasi Jūsų nėštumo pirmasis trimestras. Laikotarpiu tarp pirmojo ir antrojo trimestro Jums privalu sukaupti energijos.

> Skaityti toliau

13 savaitė

Prasideda antrasis nėštumo trimestras. Tai laikas, kai jūsų oda tampa ypač gražia.

> Skaityti toliau

14 savaitė

Pagalvokite apie nėščiųjų mokyklėlę. Būtų gerai ją lankyti su partneriu

> Skaityti toliau