Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

16 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Nuo šios savaitės pastoviai jaučiate pirmuosius savo vaikučio judesius. Nebemiegokite nei ant pilvo nei ant nugaros, stenkitės gulėti ir miegoti ant šono. Šiuo laikotarpiu ypatingai svarbu rasti laiko sau pačiai. Ieškokite ramybės. Vis dažniau ir dažniau aplanko mintys apie gimdymą. Šnekėkitės su draugėmis, ieškokite nusiraminimo, skaitykite atpalaiduojančią literatūrą ir nevenkite Nėščiųjų mokyklos.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Šešioliktąją nėštumo savaitę Jūsų kūdikis jau išaugęs iki 12 cm, o jo svoris apie 80 gramų. Štai koks tas mažytis, bet aktyvus bamblys: pradeda kelti galvytę, tiesti kakliuką, judinti galvą, lenkti rankytes ir kojytes. Jau susiformavusios visos veiduko dalys. Šiuo metu pilnai išsivysčiusios visos veiduko išraiškos, o jo išorę jau galima matyti detalaus ultragarsinio tyrimo metu. Burnytė, ausys ir akys jau savo vietose, tačiau akytės vis dar dažniausiai užmerktos, nes kūdikis dar jautriai reaguoja į šviesos pokyčius. Dabar jau susiformavusios ir vaikučio riebalinės liaukos, o intensyviai mankštindamasis Jūsų pilve, vaikutis gali net ir suprakaituoti. Visas kūnelis pasidengęs pūkeliu. Mergyčių kiaušidės ima gaminti milijonus pirmųjų kiaušialąsčių.

Skaityti daugiau patarimų

17 savaitė

Šią savaitę pradėsite jausti, jog raumeninis gimdos sienelės sluoksnis kietėja ir tempiasi. Vyksta taip vadinami Brakstono Hikso sąrėmiai, dėka kurių raumenys rengiami darbui gimdymo metu.

> Skaityti toliau

18 savaitė

Vaikutis jaučia Jūsų emocijas, todėl šypsokitės kaip galima dažniau!

> Skaityti toliau

19 savaitė

Jei šią savaitę tirsitės ultragarsu, gali būti, kad sužinosite savo atkeliaujančio kūdikio lytį :-)

> Skaityti toliau