Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

37 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Jūsų kūnas šiuo metu mažiau varginamas. 37-ąją nėštumo savaitę, gimdos dugnas ženkliai nusileidžia žemyn, dėl ko pasidaro lengviau kvėpuoti. Galvokite apie kvėpavimo pratimus gimdymo metu. Per nosį giliai įkvėpkite (oras turi pasiekti diafragmą), šiek tiek sulaikykite orą ir lėtai pro burną iškvėpkite.

Taip pat bandykite giliai pro nosį įkvėpusi, kokias penkias sekundes imituoti stūmimą. Ant pilvo turi pasirodyti mažyčio kūgio formos kontūras. Atėjo paskutinės dienos ligoninės krepšiui parengti. Testovi krepšys parengtas patogioje paimti vietoje, kad ir dvi ar tris savaites, telaukia savo laiko, taip bus daug geriau nei paskutinę akimirką skubiai pakuotis savo reikmenis bei naujagimio kraitelį, arba, dar blogiau, išsiųsti ir taip pasimetusį tėtį nupirkti pogimdyvinių įklotų arba ieškoti žindyvėms skirtos liemenėlės.

Skaityti daugiau patarimų

38 savaitė

Vaikučio kūnelis jau pilnai susiformavęs, visi organai pasirengę tinkamai funkcionuoti už motinos kūno ribų.

> Skaityti toliau

39 savaitė

Dabartinis laikotarpis turbūt yra paskutinis laikas, kai galite ramiai paskaityti knygą ar gerai išsimiegoti. Išnaudokite šį laiką sau.

> Skaityti toliau

40 savaitė

Jau klausinėjate savęs, ar jau atėjo laikas? Tikriausias prasidėjusio gimdymo požymis yra nubėgę vandenys. Jei skausmai nuolatos stiprėja ir pastebite skausmų periodiškumą – užeina kas 10 minučių - tuomet vykite į ligoninę.

> Skaityti toliau