Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

39 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Dabartinis laikotarpis turbūt yra paskutinis laikas, kai galite ramiai paskaityti knygą ar gerai išsimiegoti. Išnaudokite šį laiką sau. Apsilankykite grožio salone, kirpykloje ar pasidarykite masažą. Neužmirškite, jog, jei gydytojas nenurodė kitaip, lytinių santykių nereikia vengti. Lytinių santykių metu išsisikriantis oksitocinas yra natūrali priemonė gimdymui skatinti ir skausmui lengvinti. Taigi, jei šiuo laikotarpiu judu su partneriu esate linkę turėti lytinių santykių, pasinaudokite šia galimybe. Vėliau šitie dalykai kurį laiką nebus įmanomi.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Kūdikis jau pasirengęs pasirodyti. Dauguma gimstančių vaikučių būna užėmę teisingą padėtį jau ilgesnį laiką – tai padėtis, kai galvutė nukreipta žemyn, tačiau būna ir taip, kad visai netikėtai, paskutiniu akimirksniu, kūdikis apsiverčia. Jei gimdymui prasidėjus, kūdikis vis dar apsivertęs, gydytojas gali priimti sprendimą daryti Cezario pjūvį.

Skaityti daugiau patarimų

40 savaitė

Jau klausinėjate savęs, ar jau atėjo laikas? Tikriausias prasidėjusio gimdymo požymis yra nubėgę vandenys. Jei skausmai nuolatos stiprėja ir pastebite skausmų periodiškumą – užeina kas 10 minučių - tuomet vykite į ligoninę.

> Skaityti toliau