Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

15 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Nenustebkite, jei šiuo laikotarpiu imsite truputį nerimauti. Juk tai visai natūralu: kūdikio sveikata ir tai, kas laukia netolimoje ateityje, yra natūralios nerimo priežastys. Šnekinkite savo vaikutį, garsiai jam skaitykite, kartu klausykitės Jūsų mėgstamos muzikos ir, nors ir kaip bebūtų keista iš pradžių, patikėkite jam giliausias savo paslaptis. Tai patikimas būdas sukurti emocinį ryšį tarp savęs ir kūdikio.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Jūsų kūdikio ilgis 11 cm, o svoris 40 gramų. Svoris didėja kiekvieną dieną, ilgėja kojytės, įgaudamos propocingus kontūrus. O akytės, nors vis dar užmerktos, turi jau ir pilnai susiformavusią rageną, lęšiuką ir rainelę. Pasirodo pirmieji plaukučiai, panašūs į švelnų pūkelį. Pasirąžydamas vaikutis be perstojo treniruoja sau stuburą. Taip pamažu kūdikis rengiasi būsimai vertikaliai padėčiai. Atlieka burnytės ir mimikos judesius, o veiduko bruožai tampa vis taisykingesni.

Skaityti daugiau patarimų

16 savaitė

Nuo šios savaitės galite pradėti jausti kūdikio judesius

> Skaityti toliau

17 savaitė

Šią savaitę pradėsite jausti, jog raumeninis gimdos sienelės sluoksnis kietėja ir tempiasi. Vyksta taip vadinami Brakstono Hikso sąrėmiai, dėka kurių raumenys rengiami darbui gimdymo metu.

> Skaityti toliau

18 savaitė

Vaikutis jaučia Jūsų emocijas, todėl šypsokitės kaip galima dažniau!

> Skaityti toliau